Květen 2013

31.5.

31. května 2013 v 19:26 | Lively |  Jídelníček
Další den za námi. Řekněte mi, co je za počasí. Celý den běhám po městě a musí pršet a když zalezu domů, tak vyleze sluníčko. Nesnáším tyhle naschvály a nesnáším tohle počasí. Deprimuje mě:D Dneska jsem dokupovala poslední věci na dovolenou, takže teď už můžu jen čekat na odjezd. :) A jako bonus jsem si koupila barvu "Ombre" od L'Oreal, tak se do toho večer pustím. Doufám, že ze mě nebude obluda.

Snídaně: kousek bábovky, sójový rohlík, šmakoun lískooříškový krém 896 kJ
Svačina: chléb, sýr light tavený, banán, jahody 1426 kJ
Oběd: kuře pečené, šťouchané brambory 844 kJ
Svačina: banán, sójový rohlík, debrecínka, lučina 1562 kJ
Večeře: chléb, česneková pomazánka light, mrkvová polévka 1336 kJ

Celkem: 6064 kJ

Large

30. 5.

30. května 2013 v 19:08 | Lively |  Jídelníček
Po dlouhé době přidávám jídelníček. Asi zase začnu pravidelně. I když ty svoje papíry, kam si jídlo zapisuju vyhodím, najdu to vždycky tady. Praktické :))

Snídaně: Vícezrnný rohlík, šmakoun lískooříškový krém 718 kJ
Svačina: Eidam 20%, lučina, mrkev s jablkem 730 kJ
Oběd: Caesar salát (kuřecí prsa 200g, restovaná slanina, hoblinky parmezánu, krutony, čerstvá zelenina, variace salátů
+ jogurtovo-bylinková zálivka) asi 2500 kJ
Svačina: vícezrnný rohlík, šunka 1350 kJ
Večeře: Chléb, budapešťská pomazánka, debrecínka, sýr 666 kJ

Celkem: 5964 kJ
Od té doby co jsem zvedla svůj příjem mam mnohem víc energie a můžu přes den fungovat. A o to míň se mi stávají přejídací dny. A fakt hubnu :)))

Large

Neřešte váhu!

30. května 2013 v 8:49 | Lively |  Tipy
Mam pro vás jeden velmi užitečný tip. Spousta z Vás si řekne "To je snad jasný, ne?", ale i spousta z Vás tomuhle pořád nemůže uvěřit.

Přestaňte věřit čísle na váze! To číslo je pouze orientační. Pokud cvičíte, ubíváte na tucích, ale rostou vám svaly. Které jsou mnohem těžší než tuk. A pak můžete stát nad váhou, brečet že nic nezabírá a se vším seknete. A při tom jste na správné cestě.

Jediná osvečená rada na to: Vezměte krejčovský metr a měřte se! Příklad na mé postavě: Váha činí 56,5 kg pořád, celý měsíc stejně. Ale v bocích jsem shodila 3 cm a v pase 1,5 cm. To proto, že jsem nabrala svaly a špeky pomalu mizí. Podle interentové kalkulačky z data 31.března můj podkožní tuk činil 20%, nyní 18,4%. A váha je pořád stejná!!!

Věřte mi holky. Netrapte se váhou. Netrapte se hladovkami. Tohle není správný způsob na hubnutí. Ubližujete svému nejvěrnějšímu parťákovi - svému tělu.

Large

Tumblr_mbpxovg8cg1rd0tw8o1_1280_large

May Favorites!

28. května 2013 v 22:30 | Lively |  My Favorites
Tak jsem se rozhodla vytvořit novou rubriku s názvem My Favorites, kam budu psát co mě zaujalo za uběhlý měsíc. Tento nápad jsem převzala od jedné slečny, to se ještě dozvíte níže. :)) Doufám, že se Vám tento nápad bude líbit a také doufám, že se kě mě připojíte a přidáte své názory :))

Recenze Šmakoun lískooříškový krém

27. května 2013 v 18:34 | Lively |  Tipy
Tak jsem neodolala musela novýho Šmakouna vyzkoušet. A můžu Vám říct, že je to lahoda.


Konzistenčně mi Šmakoun přijde lehčí než Nutella. Netáhne se tolik, jestli mi rozumíte. Co se chutě týče, nepřijde mi tolik sladký, někomu to může vyhovovat více, někomu ne. Máma řekla, že jí to přijde něco mezi Nutellou a pudinkem. Já osobně tam pudink necítím, ale což.

Pokud milujete lískooříškové krémy, můžu tenhle jedině doporučit. Vzhledem k nutričním hodnotám (viz minulý článek), si myslím, že když si ho ráno namažete na toust, s postavou vám to nezacloumá a ještě si k tomu pochutnáte! :)))

Before i die

26. května 2013 v 19:24 | Petra E.
Pár mých snů :))


Záchrana

24. května 2013 v 15:03 | Lively |  Tipy
Milujete Nutellu? Já strašně, ale kvůli množství tuků a cukrů jsem se jí vzdala. Ale! V květnové Dietě jsem se dočetla něco, co mě nadzvedlo ze židle:

Míte rádi lískooříškovou Nutellu, ale vyhýbáte se jí, protože je příliš kalorická? Značka Šmakoun přichází na trh s kakaovooříškovým krémem inspirovaným právě světoznámou nutellou. Jen složením se podstatně liší - obsahuje totiž 70% bílkovin a má o více než popovinu méně tuku!

K dostání na www.potravinydomu.cz

Značku Šmakoun moc dobře znám. Ve cvičícím studiu u nás, prodávají výrobky této značky. Nejradši mam od nich asi párky, které jsou z masa a vaječných bílků. Nepoznali byste rozdíl. :))

EDIT:
Cena: 39,90 Kč za kus
Energetická hodnota: 946 kJ
Výživové hodnoty ve 100 g : Bílkoviny - 9,5 g, Sacharidy - 17,4 g, Tuky - 13,2 g
(Nutella má EH - 2273 kJ, B - 6 g, S - 57,3 g, 31,6 g)
Složení : Šmakoun 70%, Carla kakaooříšková pasta 30% (cukr, kakaový prášek, syrovátka,
lískooříšková pasta, sojový lecitin, aroma)

Je mi zle

24. května 2013 v 13:57 | Lively |  Myšlenky
Taky, když jdete do restaurace, se vám zvedá žáludek při pohledu na lidi, co se cpou smažáky, hranolkami, bramborovými saláty topícími se v majonéze a dalšími nechutnostmi? Myslím, že od té doby, co se snažím jíst zdravě, jsem v tomhle ohledu udělala obrovský pokrok. Jindy bych se tam cpala tím samým. A jak se mi podařilo zhunsit si, kdysi tak milované, nezdravé jídlo?

Minulý měsíc jsem byla doma sama, přemohla mě lenost a zavolala donáškovou službu. A můžu vám říct, že po pár týdnech jezení cottagů, celozrnného pečiva, zeleniny a ovoce mi bylo po jedný pizze tak strašně zle, že jsem myslela, že se nedožiju dalšího dne :DD Připadala jsem si jak koule, můj pohyb nevypadal jako chůze, ale jako když se valí obří zorbingová koule. A dnes? Nemůžu tohle nezdravé jídlo ani cítit, protože vím, jak bych potom trpěla. Nejen výčitkami, ale fyzicky bych byla úplně neschopná.

Moje, zatím, největší slabost je sladké. Maminka upeče, brácha přinese sušenky, tyčinky a odolej tomu :)) Bohužel po jejich konzumaci mě žaludeční problémy netrápí. :DD Musím aspoň na internetu vykoumat zdravé ( nebo spíš přijatelnější formy) pečení. Nějaké nápady?Large

Jde do tuhého!

21. května 2013 v 19:20 | Lively |  Myšlenky
Tak tohle je pro mě obrat o 180°! Ode dneška přesně za měsíc jedu k moři! Snad po 10 letech. A do Španělska! Já puknu radostí snad! :))))) V to jsem ani nedoufala. Větší motivaci snad už získat nemůžu, abych tohle všeho někam dotáhla. S mými 56 kily dokážu za měsíc něco provést o tom žádná. Stačí fakt vytrvat, neklopýtnout a dřít. Jediná věc, co mi mou snahu může komplikovat, jsou přípravy na zkoušky a přijímačky. Bude to náročný červen, ale bude to švandaaa. Bože, ženy, já mam jsem tak šťastná!!

Large

Dnešní workout

6. května 2013 v 17:59 | Lively |  Cvičení
I když pořád umírám na únavu z víkendu a dodělává mě rýma, nezastavilo mě to :)

Taky zkuste naprosto zabíjející cvičení od Cassey na prdíznu :)